• W terminie 04 -08 marca 2024r. rodzice dzieci już  uczęszczających do przedszkola składają pisemne deklarcje kontynuacji edukacji przedszkolnej w danym przedszkolu w roku 2024/2025.
          • W terminie 11 – 22 marca 2024 r. odbywa się rekrutacja dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną.

Link do rekrutacji: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/skawina/default.aspx

Przypominamy, że termin składania wniosków w formie papierowej po zarejestrowaniu w systemie rekrutacji oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów do przedszkola pierwszego wyboru mija 25.03.2024r. o godz. 16:00. Po tym terminie nie będzie możliwości składania wniosków i dokumentów. Brak wniosku i wymaganych dokumentów uniemożliwia uczestnictwo w rekrutacji.

UWAGA - Wniosek o przyjęcie do przedszkola samorządowego - zał. nr 2 do Regulaminu rekrutacji będzie generował się automatycznie w trakcie składania wniosku za pomocą programu rekrutacyjnego, który trzeba będzie wydrukować, podpisać i złożyć z pozostałymi dokumentami w przedszkolu pierwszego wyboru.

BEZ UDOKUMENTOWANIA SPEŁNIANIA KRYTERIÓW WNIOSKI NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE. WSZELKIE KOPIE- KSEROKOPIE KSIĄŻECZKI ZDROWIA ROZLICZEŃ PODATKOWYCH POWINNY BYĆ PODPISANE PRZEZ RODZICA ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM.

UWAGA - rekrutacja elektroniczna nie zwalnia z obowiązku dostarczenia do przedszkola pierwszego wyboru wydrukowanego wniosku wraz dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych. Aktualnie obserwujemy dziesiątki podań złożonych online oraz brak odzwierciedlenia tego stanu w placówkach.

Poniżej link do informacji na stronie www Gminy o rekrutacji do przedszkoli:

System otwarty będzie od 11.03.2024 od godz. 8.00 do 22.03.2024 godz. 15.00.

Data i godzina zarejestrowania dziecka do systemu nie ma wpływu na rekrutację.

Na stronie elektronicznej rekrutacji  dostępne będą wszystkie potrzebne druki i regulamin rekrutacji. Rodzice składają oryginały wniosku i potwierdzone przez siebie kopie dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów tylko  w przedszkolu 1 wyboru.

KRYTERIA NABORU DO PRZEDSZKOLI

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Kryteria wynikające z art. 131 ust. 1, 2 i 3 ustawy Prawo oświatowe

Kryteria główne

punkty

1. Wielodzietność rodziny kandydata.

1. Niepełnosprawność kandydata.

28

1. Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata.

28

1. Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata.

28

1. Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.

28

1. Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie.

28

1. Objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Kryteria wynikające z art. 131 ust. 4 i 6 ustawy Prawo oświatowe

Kryteria dodatkowe

punkty

1. Dziecko, którego rodzeństwo będzie kontynuować wychowanie w przedszkolu pierwszego wyboru.

10

1. Dziecko, którego rodzice/opiekunowie prawni złożyli w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Krakowie roczne zeznanie podatkowe o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) za rok poprzedzający złożenie wniosku:
          1. oboje rodzice/opiekunowie prawni dziecka (lub rodzic/opiekun prawny w przypadku samotnego wychowywania dziecka) rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Krakowie,
          2. w przypadku, gdy tylko jeden z rodziców/opiekunów prawnych dziecka (nie dotyczy rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko) rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Krakowie.

8

4

1. Dziecko, którego rodzice/opiekunowie prawni muszą pogodzić obowiązki zawodowe lub studia w trybie dziennym z obowiązkami rodzinnymi:
          1. oboje rodzice/opiekunowie prawni dziecka (lub rodzic/opiekun prawny w przypadku samotnego wychowywania dziecka) pozostają w zatrudnieniu lub prowadzą działalność gospodarczą lub pobierają naukę w systemie dziennym,
          2. w przypadku, gdy tylko jeden z rodziców/opiekunów prawnych (nie dotyczy rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko)pracuje, prowadzi działalność gospodarczą lub pobiera naukę w systemie dziennym.

4

2

1. Dziecko, które zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 753) lub też zostało zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych.

2

1. Dziecko, które uczestniczyło w ubiegłorocznym postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola wskazanego we wniosku rekrutacyjnym jako pierwsze na liście wybranych przedszkoli i nie zostało przyjęte do tego przedszkola.

2

1. Dziecko, które w roku poprzedzającym złożenie wniosku uczęszczało do żłobka lub klubu malucha.

1