• Zapraszamy Rodziców

• Serdecznie zapraszamy rodziców, rodzeństwo na Jasełka przygotowane przez grupę III. Spektakl dla rodziny odbędzie się 22.01.2024r. o godzinie 13.30. Czas trwania ok.35 minut.

• Dyżur wakacyjny 2024

• Informuję, że dyżur wakacyjny w roku 2024r. realizowany będzie w naszym przedszkolu w okresie 15.07.2024r.do 14.08.2024r. Zapisy na dyżur wakacyjny 6-10.05.2024r.. Druki zapisu rozsyłane będą emailowo w kwietniu 2024r.Gotowe druki można będzie otrzymać również w przedszkolu w termnie rekrutacji na dyżur.

• Wigilia przedszkolna 2023

• Wigilia przedszkolna 2023 odbyła się 21 grudnia. Z powodu dużej ilości nieobecnych dzieci z gr. III Jasełka zastąpił film nt historii narodzenia Jezusa. Nie zabrakło kolędowania i tradycyjnego łamania się opłatkiem przy skłądaniu życzeń. Zapraszamy na fotorelację do albumu fotograficznego.

• Fizyka dla smyka

• 12 grudnia 2023 odwiedziła nasze przedszkole Pani dr Dominika Kuźma z Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, która przeprowadziła  warsztaty pt. Fizyka dla smyka w każdej grupie. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tych ciekawych zajęć.

• Finlandia - kraj śniegu i jezior

• Dziś nasze przedszkole odwiedzili wspaniali Goście. Pani Aneta i pan Tomasz opowiedzieli naszym starszakom o swoich podróżach i przybliżyli piękny kraj, którym jest Finlandia. Przedszkolaki poznały położenie geograficzne Finlandii, ciekawostki i tajemnice przyrodnicze dotyczące tego kraju oraz zobaczyły przepiękne zdjęcia. Dzięki aktywnościom przygotowanym przez naszych gości, starszaki mogły samodzielnie stworzyć mapę Finlandii zawierającą najważniejsze elementy charakterystyczne dla tego państwa. Serdecznie dziękujemy pani Anecie i panu Tomaszowi za znakomite zajęcia i niespodzianki.

• BohaterOn

• Listopadzie nasze starszaki kolejny już raz wzięły aktywny udział w akcji „BohaterOn-włącz historię”. Projekt cieszył się zainteresowaniem dzieci, które najpierw wzięły udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznały się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi powstania warszawskiego oraz jak zostałem bohaterem. Z zaangażowaniem rozmawiały o tym jak możemy dbać o naszą ojczyznę. Po oglądnięciu filmu "Jak zostałem bohaterem" dzieci zastanawiały się co chciałyby pokazać komuś, kto przyjechał do Polski poprzez wykonywanie pocztówki.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Polska - moja Ojczyzna"

• W październiku nasze przedszkole ogłosiło konkurs o tematyce patriotycznej pt. „Polska - moja Ojczyzna”. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej zgodnej z powyższym tematem.

Celem konkursu było:

• kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny,
            • przybliżenie historii Polski,
            • zaangażowanie dzieci w promowanie wartości patriotycznych w sposób twórczy i kreatywny,
            • rozwijanie zdolności plastycznych.

Honorowy patronat nad konkursem objął Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za zaangażowanie i dostarczenie pięknych prac. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły, ciekawe rozwiązania plastyczne oraz chwytające za serce interpretacje tak ważnego zagadnienia.

Jury miało niezwykle trudne zadanie, gdyż każda praca była niesamowita, jedyna i niepowtarzalna. Po naradzie komisja konkursowa wybrała następujące prace:

I miejsce - Adrianna Kościelna (Przedszkole Samorządowe w Radziszowie)

II miejsce - Maja Wiche (Przedszkole Samorządowe Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi)

III miejsce - Kinga Kuźma (Przedszkole Samorządowe Nr 5)

III miejsce - Nadia Czepiel (Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej)

Wyróżnienia:

Hanna Witaszek (Przedszkole Samorządowe Nr 3)

Nadia Leniartek (Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej)

Blanka Sekuła (Przedszkole Samorządowe w Wielkich Drogach)

Laura Czopek (Przedszkole Katolickie)

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom oraz nauczycielom.