• Wizja i misja

MISJA

Jesteśmy dla dzieci. Chcemy, wspólnie z rodzicami, dobrze przygotować dziecko do przyszłości. Cenimy tradycję i mądre wychowanie.

Dbamy o rozwój intelektualny dziecka.

Naszą misję realizujemy poprzez:

- zapewnienie bezpieczeństwa
          - troskliwą opiekę i domowe posiłki
          - rozwój zainteresowań i talentów
          - wysoki poziom edukacji
          - współdziałanie z rodzicami
          - uczestnictwo w życiu środowiska lokalnego
          - indywidualne podejście do dziecka
          - kontynuowanie tradycji rodzinnych, przedszkolnych i lokalnych
          - uczenie zasad zachowania w grupie.

Nasz cel - wychowanek

1. Dziecko dysponuje wiedzą o otaczającej go rzeczywistości.
          2. Zna swoje mocne i słabe strony.
          3. Jest samodzielne.
          4. Rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia.
          5. Potrafi funkcjonować w grupie (bawić się, pracować).
          6. Potrafi funkcjonować w środowisku lokalnym.
          7. Stosuje zasady „dobrego wychowania”.
          8. Dobrze i bezpiecznie czuje się w przedszkolu. Chętnie tu wraca.
          9. Zna podstawowe zasady bezpieczeństwa (kontakt z ludźmi, ruch drogowy, BHP).

Nasze priorytety:

1. Zapewniamy bezpieczeństwo.

Uczymy bezpiecznych zachowań w domu, w przedszkolu, na ulicy, w czasie zabaw, oraz kontaktu z innymi ludźmi i przyrodą.

Troszczymy się o zapewnienie właściwych warunków pobytu naszych wychowanków (wyposażenie i zabawki z atestami bezpieczeństwa)

1. Troskliwa opieka i indywidualne podejście.

Traktujemy indywidualnie potrzeby każdego dziecka, mając świadomość, że każde dziecko jest inne, ma inne przyzwyczajenia.

1. Domowe posiłki.

Przygotowujemy posiłki w oparciu o świeże produkty. Dbamy, aby były smaczne i zdrowe.

1. Rozwój zainteresowań i talentów.

Organizujemy zajęcia dodatkowe. Bierzemy udział w konkursach, warsztatach, przeglądach. Każdego roku organizujemy Przegląd Recytatorski dla placówek przedszkolnych całej gminy. dostosowujemy metody pracy do możliwości każdego dziecka.

1. Wysoki poziom edukacji.

Nasi wychowankowie uzyskują wysokie wyniki w diagnozie przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Realizujemy podstawę programową wykorzystując ciekawe formy i metody pracy, gwarantujące osiągnięcie sukcesów. Udzielamy pomocy dzieciom wymagającym wsparcia.

1. Współdziałanie z rodzicami.

Razem z rodzicami podejmujemy trud wychowania dziecka. Oczekujemy od rodziców zaangażowania w życie przedszkola i poświęcenia czasu na spotkania i rozmowy w przedszkolu.

1. Zapoznawanie dziecka ze środowiskiem lokalnym.

Dzięki nam dziecko spotyka się z przedstawicielami instytucji (Policja, straż, służba zdrowia) i zawodów (piekarz, fryzjer, aptekarz itd.). Uczestniczymy w ważnych wydarzeniach lokalnych.

1. Kontynuowanie polskich tradycji (rodzinnych, państwowych, przedszkolnych, lokalnych).

Pielęgnujemy tożsamość narodową.

1. Stosowanie zasad dobrego wychowania.

Uczymy dzieci samodzielności, zasad zachowania w grupie i kultury osobistej, umiejętności komunikowania potrzeb i wyrażania emocji. Uczymy odróżniać dobro od zła.

Pozytywne zachowania dzieci są doceniane i nagradzane. Rozwijamy nawyki zdrowotne, higieniczne, grzecznościowe. Kształtujemy pozytywny stosunek do przyrody i zachęcamy do zachowań proekologicznych.

Wizja

Troszczymy się o wysoką jakość opieki, wychowania i edukacji. Uczymy się nowych rzeczy, zbieramy nowe pomysły, aby zapewnić rozwój wychowanków. Utrzymujemy kontakt z rodzicami, aby wspólnie osiągnąć sukces wychowawczy.

Nasze cele to:

1. Samodoskonalenie.
            Nasza kadra cały czas zdobywa wiedzę, aby w swojej pracy wykorzystywać najlepsze praktyki.
          2. Utrzymywanie wysokiej jakości w procesie wychowania i edukacji.

Niezależnie od ambicji samych wychowawców – nasza placówka, dzięki szkoleniom i udziale w projektach jest na bieżąco z zagadnieniami oświaty, wychowania i komunikacji.

1. Standaryzacja jakości i zbieranie opinii zewnętrznych.

Tworzymy programy ewaluacji pracy w przedszkolu, a także jesteśmy oceniani przez instytucje zewnętrzne,powołane m.in. do tego celu takie jak Kuratorium Oświaty.

1. Szukanie nowych pomysłów.

Cały czas poszukujemy nowych pomysłów dydaktycznych,organizacyjnych i związanych z zarządzaniem.

1. Jeszcze lepszy kontakt z rodzicami.

Zależy nam na wzajemnym zrozumieniu pomiędzy placówką, a rodzicami. Dzięki temu możemy lepiej zadbać o nasz cel nadrzędny – dobro dziecka.

1. Stworzenie miejsca, do którego chce się wracać.

Przedszkole Samorządowe Nr 1 to również dbałość o porządek i estetykę, a poprzez to kształtowanie nawyków współodpowiedzialności za świat, który nas otacza.