•   8 czerwca starszaki uroczyście pożegnały przedszkole a także miały okazję złożyć swoim Rodzicom podziekowanie za ich trud wychowania.  Powodzenia Biedroneczki w szkole!!!

Nasze przedszkolaki odwiedzili aktorzy z teatrzykiem pt  "W zdrowym skrzacie zdrowy duch"

Nadszedł upragniony przez dzieci dzień - Dzień Dziecka - święto wszystkich dzieci. Z tej okazji w ogrodzie przedskzolnym czekały na nich atrakcyjne gry i zabawy pod czujnym okiem wodzireja.pani Ewelinki a w salach panie przygotowały dodatkowe atrakcje.

Po raz pierwszy od roku w naszym przedszkolu zawitał teatrzyk aktorski. Przedszkolaki z radością obejrzały spektakl przygotowany przez aktorów.

Wszystkie przedszkolaki nie zapomiały też o święcie swoich kocanych Mam. Wszystkiego najlepszego  kochane Mamusie w dniu Waszego Święta.

Konkurs na "Drugie życie odpadów" ogłoszony przez pania Karolinkę rozstrzygnięty! Geatulujemy laureatom pomysłów na wykorzystanie śmieci i danie im drugiego życia w różnych formach.

Wszystkie przedszkolaki uroczyście obchodziły Święto Biało- Czerwonej, Były piesni patriotyczne, konkurs mody patriotycznej a w każdej sali królowała Biało-Czerwona.

Ziemia to nasza planeta więc musimy o nią dbac. Nasze przedszkolaki w każdej grupie uroczyście obchodziły Święto Ziemi.

Pani Beatka zadbała by starszaki  nawet podczas pandemii zdrowo się odzywiały dlatego ogłosiła konkurs pod hasłem "Zdrowuu podwieczorek" . Pomysłów na zdrowe przekąski było dużo.  Gratulujemy pomysłów.

I znów pandemia koronawirusa zmusiła przedszkolaki do pozostania w domach. Jednak  panie zadbałuy o to by żadne z dzieci sie nie nudziło.

Wszystkie chętne przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2  "Bądźmy razem dla Autyzmu" wykorzystując symbol niebieskiej dłoni.

Nadal wzpółpracujemy z Muzeum Regionalnym. Tym razem starszaki i średniaki wzięły udział w Skawińskiej Grze Historycznej.

Reprezentacja starszaków wzięła udział w Gminnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Nr 2 . Zawodnicy mieli wykonać różne zadania z zakresu kompetencji matematycznej. W związku z pandemią zadania wykonywane były on-line, dzięki czemu w realizację niektórych zadań mogły się włączyć też inne dzieci. Gratulujemy całej grupie wiedzy matematycznej.

Łatwo poznaje sie świat jeśli się eksperymentuje. Maluszki biora udział w projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury" i właśnie w ten sposób poznaja 4 żywioły. Próbują ulepić pieska wykorzystując do tego "niebieski pachnący piasek" wykonany przez panią Karolinkę.

W  grupie starszaków pracując nad tematem o zwierzętach domowych nie zapomniały także o swoich ulubionych czworonogach.

W marcu średniaki krocząc śladami historii Skawiny nie zapomniały o wspólnym zdjęciu z jej założycielem - królem Kazimierzem Wielkim.

Przedszkolaki nie zapomniały także o bliskich i choć w tym trudnym czasie pandemii cięzko było wystąpić przed nimi to jednak znalazł się sposób na uroczyste obchody święta kochanej  Babci i Dziadka.

W karnawale czas na bale - w naszym przedszkolu też nadszedł czas na karnawałowe szaleństwo. Oj było wesoło...

Zimowe ferie sprzyjały twórczym zabawom przedszkolaków zwłaszcza przy gdy aura nie sprzyja.

Styczeń przyprószył śniegiem a zima zagościła na kilka dni zapraszając do zabaw na śniegu w ogrodzie.

17 grudnia przedstawienie jasełkowe u starszaków zakończyły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  trwają w najlepsze - pieczemy pierniczki.

Święta tuż tuż - czas na ubieranie choinki.

Po wizycie Świętego Mikołaja w przedszkolu maluszki postanowiły zrobić jego portret. Ładny MIkołąj prawda??

3 grudnia odwiedził przedszkole Św. Mikołaj

Starszaki przygotowały łańcuch, który udekoruje choinkę w Urzędzie Mista i Gminy w Skawinie

27 listopada nasza społeczność przedszkolna wzbogaciła się o nową grupę "Misie", a nowoprzyjęte maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami.

"Przyjaciel wody" - taki tytuł zdobyły starszaki ucząc się ekologicznych zachowań. Od dziś będa oszczędzać wodę.

Obchody Dnia Pluszowego Misia stały się w naszym przedszkolu tradycją, zwłaszcza w grupie Misiów

Średniaki zdrowo się odżywiają -  przygotowują zdrowe posiłki.

Jesienna aura rozpieszcza nas ciepłem i piękną słoneczna pogoda więc przy każdej okazji łapiemy ostatnie promyki ciepłego jesiennego słoneczka - nie zapominając oczywiście o ubiorze odpowiednim do pogody.

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury", który razem z wydawnictwem MAC  propaguje  ideę głośnego czytania.Tworzony jest ranking ulubionych książek z dziećiństwa

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W każdej grupie tematem przewodnim w tym dniu była kropka. Nawet do domu dzieci wyszły z piegami na buziach. Dzień był pełen atrakcji a przedszkolaki bardzo zadowolone.

Starszaki jak na najstarsze przedszkolaki przystało od początku raźno wzięły się do pracy. Żeby coś osiągnąć trzeba się dużo uczyć. Nie zapominają też dbać o kondycję fizyczną.

Pierwsze dni maluszków w przedszkolu upłynęły bardzo ciekawie. Jak widać nie było płaczów - za to atrakcji w bród a po nich zasłużony odpoczynek. Tegoroczne maluszki okazały się bardzo dzielnymi przedszkolakami.